сервиз на хладилници варна

Раздадоха награди в 9 категории на карнавала във Варна

Участници от региона се включиха във възобновения карнавал във Варна по повод Сирни Заговезни на 22 февруари. Идеята е той отново да стане традиция. Награди в 9 категории, които имат и парично изражение, присъди 5-членно жури.  

[cut]

От малки деца до възрастни участваха в шествието из улиците на Варна, а конкурсните категории акцентираха върху маската, маскарадния и сценичния костюм и фолклорната носия.

Журито в състав доц. д-р Лидия Петрова - завеждащ Етнографския музей, Марияна Григорова - театрал, Стоянка Гунчева - режисьор и ръководител на арт център "Арлекин", Димитър Борисов - скулптор и Тодор Геров - графичен дизайнер, присъди наградите.

Най-добра маска от българския обреден фолклор

Първо място - Професионална гимназия по горско стопанство и дървообработване "Николай Хайтов"

Второ място - Виктория Янева, ОДЗ 8 "Лястовичка"

Трето място - Лора Василева, ОДЗ 8 "Лястовичка"

Поощрителни награди: Второ СОУ "Неофит Бозвели", Даниел Христов - ОУ "Васил Априлов", Кристиян Димитров - ОУ "К. Арабаджиев", Стефан Димов - ОУ "Васил Априлов", Хюсеин Хюсеинов - ОУ "К. Арабаджиев".

Най-добра маска и костюм на съвременен, фантастичен, приказен или филмов герой

Първо място - Любомир Зирков - ЦДГ 43 "Синчец"

Второ място - ЦДГ 8 "Христо Ботев"

Трето място - II ОУ "Никола Вапцаров"

Поощрителни награди: Стелиян Касъров - ОУ "Васил Априлов", Инна Цветкова - ЦДГ 17 "Валентина Терешкова", Димитър Василев - ЦДГ 17 "Валентина Терешкова", Християна Стоева - ЦДГ 43 "Синчец", Димитрия Костадинова.

Най-добра гигантска фигура или маска

Първо място - ЦДГ 8 "Христо Ботев" и ОДЗ 4 "Чайка" 

Второ място - ДГ 17 "Валентина Терешкова" и ЦДГ 8 "Лястовичка"

Трето място - Общински детски комплекс - Варна

Цялостно представяне на група/клас

Първо място -  ЦДГ 15 "Гълъбче"

Второ място - Първа езикова гимназия

Трето място - група "Ангел мой" - VIII СОУПЧЕ "Ал.С.Пушкин"

Цялостно представяне на група/училище   

Първо място - Общински детски комплекс - Варна

Второ място - ОУ "Св. Патриарх Евтимий"

Трето място - ОУ "Антон Страшимиров"

Цялостно представяне на местна формация 

Първо място - Център за социална рехабилитация и интеграция "Чайка" при сдружение за подкрепа на лица с умствени затруднения - Варна

Второ място - Дневен център "Ривиера" при сдружение за подкрепа на лица с умствени затруднения

Трето място - Фолклорна група "Надежда" - НЧ "Христо Ботев 1928"

Цялостно представяне на гостуваща формация   

Първо място - Фолклорна група при село Тополи

Второ място - група "Кукери" при ОУ "Св. Св. Кирил и Методий", село Старо Оряхово

Трето място - ДФГ "Искрици", село Константиново

Най-добра група, представяща фолклорните костюми на своя етнос

Първо място - ФА "Гергана" при ТУ - Варна

Второ място - СОУ "Елин Пелин"

Трето място - ОУ "К. Арабаджиев" - "Баба Марта - Живи мартеници”

Най-сполучлива интерпретация на съвременен актуален проблем 

Първо ОУ - клуб "Родолюбче"

Новини от Градското списание - www.urban-mag.com